Parkour a freerunning
Věková kategorie: Mladší žáci, starší žáci, dorostenci
Vedoucí: Lukáš Otoupalík, 777 022 967, otoupalik@sokol-uh.cz
Cvičitelé: Lukáš Otoupalík, František Zerzáň

Rozvrh cvičení:
Čtvrtek: 20:00 - 21:00 - pokročilí, 21:00 - 22:00 - výběr
Sobota: 14:00 - 15:00 - začátečníci

Parkour, nebo spíše freerunning je u dětí v současné době čím dál populárnější pohybovou aktivitou. Z toho důvodu jsme se rozhodli otevřít v našem Sokole nový oddíl parkouru. Přijít můžou jak chlapci, tak i dívky, i když příliš mnoho dívek se tímhle "sportem" nezabývá.
Tohle cvičení vedou zkušení parkouristé z uherskohradišťské skupiny "Spring Up".

Vysvětlení pojmů:
Parkour - překonávání různých překážek co nejrychlejším a nejefektivnějším způsobem (dostat se z bodu A do bodu B.
Freerunning - obdoba parkouru + salta a různé akrobatické prvky.

Náplň
Naše hodiny začínají krátkou rozcvičkou. Zbytek hodiny cvičíme na libovolném nářadí (záleží na domluvě). Z důvodu přítomnosti dětí různých dovednostních úrovní dáváme v našem cvičení spíše přednost volnému trénování a větší pozornost věnujeme především začátečníkům a mladším dětem. V případě zájmu něčemu naučíme i starší a pokročilejší děti.