Říjnová setkávání s historií v T.J. Sokol Uherské Hradiště

Přidáno: 15. 11. 2018

V uherskohradišťském Sokole se u příležitosti Památného dne sokolstva 8. října i oslav 100. výročí vzniku republiky konalo několik akcí, které měly za úkol připomenout členům Sokola i účastníkům z řad veřejnosti významné události a osobnosti celostátní i regionální sokolské historie.

Sokolí stopou se v sobotu 13. října vydali předškoláci a děti školou povinné. Na dvanácti stanovištích je čekalo luštění šifer, křížovka, puzzle, možnost vyzkoušet si sokolské kroje a dozvědět se o nich něco víc, sokolský fotokoutek a mnoho dalšího. Vědomostní úkoly, které byly podle věku účastníků rozděleny do tří kategorií, byly kombinovány s pohybem a na všechny úspěšné řešitele čekala v cíli sladká odměna.

Víte, kde se v Uherském Hradišti nachází pamětní deska se jmény sokolů padlých za 2. světové války? Dokázali byste uvést autora citátu: „Bez Sokola by nebylo legií a bez legií by nebylo Československa“? Tyto i další otázky byly součástí Sokolského kvízování. Soutěžilo v něm šest čtyř- až osmičlenných týmů a ukázalo se, že z několika nápověd, které kvízování předcházely, znají všichni soutěžící sokolskou historii velice dobře. Vyhrát první cenu – poukaz na exitgame – však mohli pouze ti nejlepší.

„Sokol je o setkávání,“ řekl během jedné z akcí na televizní kameru starosta T.J. Sokol Uherské Hradiště Jaroslav Ševčík, „tyto akce jsou jedním ze způsobů, jak Sokol více otevřít veřejnosti, a mám radost, že se jich účastní stále více zájemců.“

Autorka: Mgr. Iva Mráčková