„Cvičení nás baví,“ shodují se nejmenší sletoví cvičenci

Přidáno: 3. 6. 2018

Skupinka nejmladších členů uherskohradišťského Sokola a jejich rodičů se letos schází každou středu už půl hodiny před začátkem pravidelného cvičení, aby se naučili skladbu Méďové, se kterou vystoupí v červenci na XVI. všesokolském sletu v Praze.

„Brum, brum, brum, o čem se zdá medvědům,“ zní z reproduktorů známá večerníčková melodie a dvouletí až pětiletí cvičenci soustředěně běhají po značkách s oranžovými batůžky na zádech. Když někdo zapomene, jak dál, je nenápadně nasměrován maminkou či tatínkem.

„Začátek už umíme krásně, ale konec ještě potřebuje doladit,“ komentuje situaci cvičitelka Marie Kellerová. Vzápětí si pochvaluje, jak jí při nácviku pomáhá moderní technika. „Dřív býval větší problém se secvičit, když třeba někdo chyběl. Dnes se všichni rodiče naučí s dětmi jednotlivé prvky doma z internetu a tady pak zkoušíme společně v prostoru.“

Na otázku, zda je cvičení baví, odpovídají děti nadšeně, že ano a moc. V Sokole není tak důležité, zda je dítě sportovní talent nebo jestli podává lepší výkony než ostatní. Hlavní je chuť sejít se, cvičit a pocit úspěchu může mít každý. Pro rodiče je to navíc způsob, jak aktivně trávit společný čas s dětmi. „Na sletu budou cvičit obě naše děti a se synem i manžel, takže to v červenci spojíme s rodinným výletem do Prahy,“ těší se maminka dvou malých sokolů.

V závěru skladby zní píseň Ivana Mládka „Medvědi nevědí“. Děti vytahují z oranžových batůžků plyšové medvědí polštáře a s nimi cvičí. Při posledních tónech děti mávají a z balkónu sokolovny jim tleskají ostatní členové oddílu rodičů s dětmi, kteří přišli na pravidelnou cvičební hodinu. A malí cvičenci i jejich rodiče si potlesk určitě zaslouží.

Autorka: Iva Mráčková