Přednáška ke 150. výročí v knihovně

Datum akce: 12. 10. 2022
Čas zahájení akce: 17:00

Sokol v proměnách času

Tělocvičný spolek Sokol je významnou součástí českého života už 160 let a sokolská jednota v našem městě existuje jen o deset let méně. Obě tato kulatá výročí, ale také Památný den sokolstva, který připadá na 8. října, jsou dobrou příležitostí k připomenutí historie tohoto spolku a zajímavých osobností z řad jeho členů.

Zveme vás na besedu Sokol v proměnách času, která se uskuteční 12. 10. 2022 v 17:00 hodin v čítárně KBBB.

Přijďte si poslechnout, jak vznikl sokolský kroj, kam chodili první hradišťští sokolové cvičit nebo jak tatínek slavného spisovatele propagoval v Hradišti cvičení žen.

V závěru přednášky představíme knihu o T. J. Sokol Uherské Hradiště, kterou si místní sokolská jednota ke kulatým narozeninám nadělila.

Vstup volný.