Adam "Kocour" Kocourek

vedoucí,
v LEDETU od roku 2016

Narozen ve Zlíně, bydliště v Tupesích. Volný čas věnuji výletům, tůrám, hře na kytaru (dříve i bicí), lezení na umělé stěně nebo skalách. Miluju hudbu – dávám přednost klasickým nosičům – propadl jsem vinylu

Geodet

Tábor LEDET mi byl poprvé doporučen spolužačkou v roce 2013, jelikož hlavního vedoucího zde dělal Jaroslav Ševčík, kterého jsme společně znali z našeho školního lyžařského výcvikového kurzu. V letech 2013 a 2014 jsem se tábora účastnil jako dítě, od roku 2016 mi pak bylo nabídnuto místo praktikanta. Od svých 18 let v roce 2017 na tábor jezdím již jako vedoucí nepřetržitě.

Pouze jako dítě, dva roky před LEDETEM jsem navštěvoval ještě jiný pobytový letní tábor. Zpětně tak mám možnost alespoň srovnat míru a formu organizace – alespoň té, do které jsem měl možnost nahlédnout i jako táborník.

Pokud jsi už někdy na táboře byl, budeš tušit, jak to asi chodí. Pokud bys na LEDETU zažil svou tábornickou premiéru, věz, že toho rozhodně nebudeš litovat! Na táboře si najdeš spoustu nových kamarádů, zjistíš, jak dobře dokážeš fungovat dva týdny „bez rodičů“ a především se toho spoustu nového naučíš. Zjistíš, jak správně rozdělat oheň i za mokra, naučíš se morseovku, šifry, ovládneš několik druhů základních i pokročilých uzlů využitelných napříč celým spektrem činností, osvojíš si práci s mapami, buzolou a spoustu dalšího! Pořád váháš? Mluvím z vlastní zkušenosti – LEDET za to prostě stojí. :)

Pokud jste se dočetli až sem, bude vás asi zajímat odpověď na otázku: Proč bych měl své dítě poslat zrovna na LEDET? Odpovím následovně. Ze svého okolí jsem se doslechl o táborech, na kterých děti brečí, že chtějí domů. U nás děti brečí také – v den odjezdu tábora, protože chtějí zůstat. Na jiných táborech se pravidelně mění velké procento dětí, které se ho účastní. A co LEDET? V roce 2021, kdy nám prakticky vzato dorostly další ročníky dětí, jsme z téměř 80 táborníků měli pouze 4 nové tváře. Co to tedy všechno znamená? Děti se k nám rády vracejí – a to je víc než tisíc prázdných slov.

Zajímá vás, jak jsem se stal táborovým vedoucím? V mém výčtu zkušeností s LEDETEM chybí rok 2015 – bylo mi už 16 a musel jsem celé prázdniny brigádničit ve vinohradu. Na tábor jsem tedy jet nemohl – myslel jsem, že bych na 2 týdny v kuse volno z práce nedostal. Chtěl jsem ale své kamarády z řad dětí a vedoucích alespoň vidět – sedl jsem tedy doma v Tupesích na kolo a na návštěvní den pro rodiče dojel až na Suchou Loz, kde se tábor tehdy konal. Na sobě pouze plavky, tričko, boty, v kapse peněženku a telefon. Jelikož se už připozdívalo, nabídl mi Jaroš přespání – na chatce pro vedoucí bylo místa dost. Už ani nevím, jak se to přihodilo, ale na táboře jsem zůstal týden – po celý jeho zbytek až do konce. Samozřejmě jsem si v mezičase frknul domů pro nějaké další věci, bavilo mě nicméně trávit čas s kamarády z řad vedoucích a pomáhat jim tvořit to, co mě po předchozí dva roky jako dítě tak bavilo. Aniž bych to očekával, či v to doufal, byla mi po táboře nabídnuta pozice táborového praktikanta. Od té doby jsem už ani jeden ročník nevynechal :)