Reakce na výzvu města

Přidáno: 31. 7. 2018

Starosta města Uherského Hradiště Stanislav Blaha se při letošních jednáních se zástupci T. J. Sokol Uherské Hradiště a opakovaně i v médiích vyjádřil, že je nevýhodné platit nájem za Slovácké divadlo, které sídlí v sokolské budově, a město by mělo zájem celý areál Sokola (divadlo, Korunu, sokolovnu, venkovní hřiště, areál chovatelů, vinný sklep) odkoupit.

Jedná se o poměrně velké, lukrativní a pro Sokol tradiční pozemky v centru města, které jsou vzhledem ke své poloze dobře dostupným místem pro více než 620 sokolů, kteří zde pravidelně cvičí, trénují, hrají loutkové divadlo atd. Starosta sokolské jednoty Jaroslav Ševčík proto na výzvu města odpověděl, že o prodeji lze uvažovat pouze v případě, pokud by město nabídlo Sokolu polohou stejně výhodný a dostatečně velký pozemek k výstavbě nové sokolovny. Starosta města Stanislav Blaha zástupce Sokola ujistil, že takové pozemky město nabídnout může.

Vyjádření Starosty T.J. Sokol Uherské Hradiště Jaroslava Ševčíka: „Do dnešního dne (25. 6. 2018) jsem dostal od města pouze dvě nabídky - pozemek v Jaktářích, který má pro nás velmi nevýhodou polohu, a v bývalých kasárnách, kde se zase jednalo o prostor tak malý, že postavit sokolovnu s venkovním hřištěm by tam nebylo možné.“

Město však opakovaně žádá o vyjádření Sokola k řešení celé věci. Výbor jednoty tedy situaci projednal a dospěl k možnosti, která je pro město vstřícným krokem a sokolům zároveň umožní zůstat na tradičním místě:

Jaroslav Ševčík: „Nabízí se varianta prodat městu budovu divadla, aby při opravách investovali ´do svého´, jak pan starosta Blaha chtěl. Zbytek areálu bychom si ponechali a případné úpravy či rozšíření cvičebních prostor bychom realizovali na vlastních pozemcích.“